• 880-314-333
  • Ruda Śląska ul. 1 Maja 283

Zabiegi

Oferuję zabiegi przeszczepu włosów metodą FUE, poprzedzone wnikliwą analizą problemu i opracowaniem strategii działania.

Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Excision) polega na pozyskiwaniu pojedynczych jednostek mieszkowych poprzez pobieranie ich z okolic potylicznej i skroniowych. Pobrane mieszki są następnie implantowane w okolicę biorczą. Po pobraniu pozostają punktowe blizny, które są praktycznie niewidoczne – zakrywają je okoliczne włosy. W metodzie FUE nie ma konieczności wycinania paska skóry z okolicy potylicznej (jak w metodzie FUT). Pojedyncze jednostki mieszkowe, nazywane również FU-Follicular Unit lub graftami, mogą zawierać od 1 do 4 (czasem i więcej) mieszków włosowych. Potylica (miejsce dawcze) jest obszarem, z którego włosy nie wypadają. Włosy, które wyrosną z pozyskanych tam mieszków również nie wypadną. Okolica, w którą wszczepiamy grafty pozostaje z zaimplantowanymi włosami do końca życia.

Dlatego tak ważne jest rozsądne zaplanowanie zabiegu z uwzględnieniem prognoz dotyczących łysienia pacjenta w przyszłości. Nie każdy nadaje się do tego typu działań (okresowo lub w ogóle) z uwagi na wiek, wielkość obszaru do pokrycia, niedobór jednostek mieszkowych w okolicy dawczej, typ włosów, obciążenia zdrowotne, w szczególności choroby skóry, znikoma realność oczekiwań itd.

Każdy pacjent wymaga odrębnej analizy – bowiem skutków zabiegu nie można już wycofać, co oczywiście ma też swoje niezaprzeczalne zalety.

Klinika Włosa

Profesjonalne przeszczepy włosów

  • Profesjonalizm

    Od lat pomagamy innym, na najwyższym poziomie.

  • Indywidualne podejście

    Każdy klient może liczyć na 100 procent uwagi z naszej strony.

  • Bezpieczeństwo

    To nasz priorytet, bez którego nie ma mowy o udanym zabiegu.